Ako sme prežili víkend…/ Gorlice a iné…/

Dňa 28.5.2015 sa v Gorliciach uskutočnila XI Ekumeniczna Olimpiada Szachowa. Z Bardejova sme sa vybrali na turnaj vo veľmi slušnom počte. Domáci bardejovčan FM Martin Krajňák / ŠK Sabinov /so synom Martinom Krajňákom a pani manželkou / nehrajúca podpora / celé trio šachovej rodiny Paňkovcov, neúplne družstvo Tokarčíkovcov / Patrik, Ľuboš, Dianka / Ivan, Jožo, Rudo, Alex, ja a pán Brodzák. 

Organizátorov vcelku prekvapil počet účastníkov turnaja, ktorý bol cca 80ľudí a tak na poslednú chvílu sa dokladali chýbajúce stoly a šachový materiál. Poliaci to ako väčšinou zvládli všetko v kľude, bez stresu, v pohode a turnaj sa mohol začať.

Hralo sa v dvoch skupinách. Prvá skupina / kat.do 10 a do 16 rokov / a druhá skupina Open.

V kategórii do 16rokov hral Edo Paňko ml,ktorý si po 9kolách so ziskom 8bodov vybojoval krásne 2.miesto.Jedinú prehru zaznamenal s víťazom tejto kategórie.domácim hráčom Świderom.Darilo sa aj Patrikovi, ktorý získal 5bodov a 15.priečku. Radostnejšia bola Dianka, ktorá sa síce umiestnila za bratom, ale  v kategórii dievčat obsadila 2.miesto.

Blahoželáme !

V opene sa stretlo 24hráčov. Chlapci bojovali a potvrdili, že majú naozaj veľmi dobrú formu. Rudo už dlhší čas podáva vyrovnané a kvalitné výkony, a Ivan sa po rozhodcovských postoch rozohral a takisto zbieral bodíky. Celkovým víťazom kategórie OPEN sa stal FM Martin Krajňák, ktorý si dovolil iba 3remízy a bez prehry, so ziskom 7,5 bodov si udržal prvé miesto. 5.miesto obsadil Rado, ktorý sa zo začiatku pomalšie rozbiehal, ale posledné 3kolá vyhral s prehľadom a predbehol aj otca, Eda Paňka, ktorému tentokrát so ziskom 5bodov sa ušla “až” ôsma priečka.

Výborný výsledok / prekvapivý ale zaslúžený / dosiahol Rudo, ktorý obsadil vynikajúce 9.miesto-a dosť často sa vyskytoval na popredných šachovniciach. V tesnom závese za ním skončil Jano Brodzák, ktorý sa po sérii “prekvapivých “ťahov / remy s Alexom, prehra s Ivanom, prehra s Jožom / správne nakopol a stihol sa dostať na 10.miesto.

Ivan predbehol Joža, ale ten len potvrdil, že sú susedia, a umiestnil sa hneď za ním / Ivan 13.- Jožo 14. /. Oboch chlapov treba pochváliť za ich bojovnosť a zápal, s akým nastupovali na zápas. Konečne si zahral aj Alex, so ziskom 4.5b obsadil za chlapmi 16.miesto. Bodík si pripísal aj Ľuboš, takže skončil na 23.mieste.

Turnaj sa končil okolo 15.00hodine a objektívne musím povedať, že bolo veľmi dobre. Priaznivá atmosféra, bojovnosť. súdržnosť, a najmä chuť hrať sa odzrkadlili aj na výkone našich hráčov.

Blahoželáme…

výsledky

968085

 

SEMIFINÁLE GPX : J.Tokarčík 5.miesto výsledky

KOŠICKÝ VÍKENĎÁK  výsledky

O pohár primátora mesta Liptovský Hrádokvýsledky  Teo Holtman 12.miesto

 

Adresa