MSR RAPID 2016- Ružomberok-zlato pre Dominiku.

Dňa 4.06.2016 sa v športovej hale uskutočnili MSR v rapide žiakov. Zastúpenie medzi hráčmi sme mali aj my- Rišo,Teo, Edo, Rado, Alex, Filip, Dominika a Alesia bojovali nielen za seba, ale aj za náš klub.Určite Vás zaskočili nové mená, takže hneď v úvode sa pochválime tým, že v našom klube máme čerstvé posily, Moravca Filipa a Gracovú Alesiu,ktoré do klubu a zároveň aj na Majstrovstvá priviedol Peter Lihosith.

No a teraz pekne po poriadku.

Začínalo sa pomerne neskoro. Oficiálne otvorenie zhruba okolo 10.30, 1.kolo o 11.00. Športová hala napraskaná vo švíkoch, skoro ako na hokeji. Úvodné slovo patrilo riad.turnaja, M.Zelnickému, primátorovi Ružomberka,Mudr.Igorovi Čomborovi a takisto prezidentovi SŠZ, F.Jablonickému. Nasledovala hymna SR a boj o medaily sa mohol začať. Hráči ešte prekypovali energiou, tak sme sa vyhli zbytočným prestojom, dokonca až tak, že najmladšie kategórie stihli vyčistiť šachovnice aj za 5minút.Potom nejako sa začal míňať kyslík, a okolo pol štvrtej sme už aj my- dozorcovia- boli malátni. Hráčov však ešte čakali nejaké dve hodinky boja. Končilo sa zhruba podvečer  okolo 17.45-18.15. Škoda záverečného ceremoniálu, ktorý by si určite zaslúžil viac pozornosti a pompéznosti, ako sa mu dostalo- ale bolo to spôsobené možno naozaj tým, že čas bol pokročilý, hala sa vyľudnila, a ostala tam asi pätina z pôvodného počtu.

Ako sa nám darilo??

D14-Najväčší úspech a titul Majsterky Slovenska v kategórii D14 si vybojovala Dominika. Z celkového počtu 7kôl, získala cenných 6,5boda. Dovolila si iba jednu remízu, s Andreou Slabou, takže víťazstvo jej jednoznačne patrilo. Za skvelý výkon a titul Dominike blahoželáme !

výsledky D14 :tu

D08- Alesia Gracová si vybrala svoju nováčikovskú daň.Medzi 15 dievčatami, ktoré už majú za sebou úspešné turnaje, sa jej bojovalo pomerne ťažko. Bez zisku boda skončila na poslednom mieste, ale veríme, že ju to neodradí a práve naopak, na turnajoch ju budeme stretávať častejšie. výsledky :D08

D10- Viki Nadzamová jednoznačne triumfovala, S jedinou remízou a 6víťazstvami sa stala jednoznačne Majsterkou SR. Viky hrala ľahko, s prehľadom a sústredene ako vždy. Pri rozhovore na otázku, s kým mala najťažšiu partiu, odpovedala, že s A.Zetochou. Adela naozaj začína robiť výrazné posuny v hernom prejave, a v budúcnosti bude mať určite čo povedať.  Vikine samozrejme blahoželáme !  výsledky :D10

D16-výsledky D20  výsledky

A poďme k chlapcom !

Kategória CH20 : 35 hráčov, hviezdne obsadenia, krvopotné partie,ťažký boj. Prvenstvo potvrdil FM Pecháč, druhé miesto FM Jablonický a tretie FM Ištoňa. Teo skončil na 6.mieste, keď mal dve prehry, práve s Jergušom a Ištoňom. Pri rozhovore však vyzeral celkom spokojný,konštatoval, že sa mu hrá o poznanie lepšie, ako naposledy v Bardejove. Rado skončil na 10.mieste. ziskovo ma toľko bodov ako Teo /4,5/, dokonca iba jednu prehru / Jerguš/, ale tri remízky, ktoré ho posunuli na 10.miesto. Ale v takejto kategórii, pri takýchto hráčov, obaja chlapci podali naozaj veľmi pekný výkon.

Kategória CH16: Po dlhšom čase som na majstrovstvách uvidela Riša a úprimne sa tomu potešila.Nemal to však medzi svojimi súpermi ľahké. V Rišovej kategórii bolo menej hráčov- 22, a hráčske pole bolo pomerne vyrovnané, takže body sa zbierali ťažšie. Rišo skončil na 10.mieste so ziskom 3.5boda. Škoda prehry v poslednom kole s Ondom.Riša však určite potešila cenná a vybojovaná remíza s čerstvým majstrom SR v rapide, I.Lintnerom. výsledky :CH16

Kategória CH14: Výborný výkon Eda, ktorý spomedzi 35hráčov, skončil na štvrtom mieste. Prvenstvo s plným počtom bodov jednoznačne patrilo Fm S.Sahidimu, ktorý tohto roku nenašiel premožiteľa. Výsledky :CH14

Kategória CH12 : No asi najväčšia skupina chlapcov. Počet 47. Mne osobne asi najviac známa, kedže sa v nej pohybuje môj syn. Hviezdy z majstrovstiev, chlapci pomerne výkonnostne vyrovnaný, a elo v tomto prípade bolo dosť zanedbatelné. 29.nasadený hráč Petrek skončil na MSR na 5.mieste- takže všetko bolo otvorené, mená ako Turčan, Šošovička, Bernušák, Verbytskij, Sobek, Vadila sľubovali tuhý boj. A ten sa v konečnom výsledku potvrdil. Prvé štyri miesta 5,5boda, 5.až 9.miesto 5bodov. Takže bolo to tuhé a chalani bojovali. Celkom ma prekvapil Alex. Konečne dostal chuť hrať a bojovať.Dve remy a jedna prehra s Rišom Turčanom mu priniesli 5bodov a Alex skončil na kvalitnom 8.mieste, so stratou pol boda na víťaza.Najviac potešila výborna hra nad P.Verbytskim a takisto v poslednom kole výhra nad Mišom Valigurským, kedy som čakala, že to odremizuje, ale stal sa opak, Alex celkom s prehľadom partiu vyhral.   trochu sa prepočítal famózny Rišo Turčan, v poslednom kole dal neuváženú remy a pripravil sa o víťazstvo. 1.Zetocha, 2. Turčan, 3. Vadila výsledky :CH12

kategória CH08:tu

Všetkým hráčom blahoželáme a ďakujeme im za šírenie dobrého mena nášho klubu.

/j.j/

 

 

Adresa