2.liga, BŠK Bardejov – Slávia UPJŠ Košice “D” 3,5 : 4,5

koment kapitána : ,,Rovnako ako včera  tak aj dnes zápas začina miniatúrkou,tentokrát  na môj účet

.Súperovi som vletel do varianty,vzal som si otráveného pešiaka a súperovi vyšla parádna taktika0-1.

Hneď nato je jasné, že vyrovnáme na osmičke,Peťov súper stál horšie a keď ešte k tomu daroval zadarmo figúrku…1-1 .Zápas je poriadne dramatický,reálne to síce vyzerá,žeby sme mali prehrať,ale bojujeme statočne.

Nasleduje partia Dominiky,tá na kráľovskom krídle síce strategicky vyhrala a ziskala pešiaka, lenže jej ostatné figúrky uviazli na kridle dámskom a nedokázali včas prísť na pomoc svojmu kráľovi.

Na sedmičke končí  partia spravodlivou remizou,tam to vyzeralo vyrovnane od začiatku.Na rozdiel od včerajška dnes Milanovi otvorenie vyšlo podľa predstáv,súpera pomaličky prehral,ziskal pešiaka, ale pri realizácii prevahy prehliadol taktiku a súper materiál vyrovnal,pozičná výhoda však zostala nášmu hráčovi a ten partiu na druhý pokus vyhral.

Edo na 5 doske si svoje dnes poriadne vytrpel,od začiatku stál horšie,súper získal silné centrum aj tlak,chvíľku sa mi zdalo,žeby sa partia mohla otočit v náš prospech -keď súper prehliadol neprijemnú  väzbu,isté je ,že väzba po pár ťahoch pominula a tým aj naša šanca v dnešnom zápase zabodovať..

Lebo to uz bolo jasne, ze na šestke Richard vyhrá,aj keď realizácia prevahy bola miestami krkolomná,výhru zrejme nikdy nevypustil,a Rado na trojke prehrá,ten sa rozhodol obetovať(alebo musel?)jazdca za 3 pešiakov a nevyzeralo to zle,keď som po čase prišiel k partii Rado ,už mal o dvoch jazdcov menej a beznádejnu poziciu.

Dnes tak isto ako včera 3,5-4,5, tak isto ako včera by bola spravodlivejsia remiza (partie Dominiky a Rada),ale..

Adresa