1.liga-1.kolo Bardejov BŠK- Kežmarok MSK KdV 3:5

Úvod nového súťažného ročníka nezastihol šachistov BŠK v najlepšej forme.Potvrdilo to aj úvodne kolo 1 ligy.

Prvý dnes končim ja,v blokovanej poícii začínam mať máličko navrch,keď prichádza ponuka remizy. Po dlhom rozmýľaní som sa rozhodol ju prijať. .Končí aj Peťo Kaľata,hádam iba v tejto partii sme mali šťastie,Peťo bielymi proti sicílskej začal hrať až príliš odvážne,stratil pešiaka, našťastie sa mu podarilo vymenit veľké množstvo figúr,remízu zachránil v pešiakovej koncovke s pešiakom menej.

Namiesto toho,aby sme šli do vedenia začíname pozície  kazit,Rado má jasne navrch,namiesto vylepšenia figúr berie pešiaka,ale aj tak stojí na výhru,prichádza však veľká hrubica,jednotahovo vchádza do vidličky a namiesto 2-1 je to 1-2.Vyrovnáva Dominika,partia sa svojim spôsobom podobá na jej  partiu z predchádzajucej nedele, len v opačnom garde,súper síce získava pešiaka na dámskom krídle , ibaže jeho kráľa nemá kto brániť,Dominika rýchlo prevádza figúrky na královske kridlo a vyrovnava na 2-2.

Do vedenia nás dostáva Milan,myslím ž,e od začiatku partie má navrch  a keď v závere súper prehliadne ešte taktiku je  3-2.

Vyrovnať sa hosťom podarilo na jedničke,Ryzsovi sa dnešná partia nevydarila. Predsunutý pešiak sa ukázal ako slabina,súper pri jeho obliehani ziskal náskok vo vývine,poziciu vyhodne otvoril a nedal nášmu hráčovi najmenšiu šancu.

Rozhodujucim momentom celého zapasu bola partia nášho kapitána Tona,súper sa rozhodol pri začínajucej časovke pre dosť riskantný postup,náš hráč mohol niekoľko krát jeho postup vyvrátiť,,ale pri pol minútke na hodinách často idú  logické šachy bokom a vyhrávajú pevnejšie nervy,ktoré mal v tomto prípade súper 3-4.

Po tejto našej prehre je už jasné,že prehráme aj zápas. Dohráva sa už iba partia Eda,ten dnes najprv prehliadol pešiaka,za ktorého mal však výbornú kompenzáciu,keď  však v časovke prehliadol aj kvalitu,je po našich nádejach.Konečný  výsledok 3-5.

/Jano V. /

výsledky :http://www.chess-results.com/tnr237515.aspx?lan=4&art=3&rd=1&wi=821

Mapa