1.liga 2.kolo – BŠK Bardejov- Margecany OSK 4:4

Zápas skončil pre nás šťastne pomerom 4:4 !

Prvá šachovnica nakoniec rozhodla o našej remíze. Teo stál troška stiesnene a keď sa mi už zdalo, že vyrovnal hru, tak zahral “aktívne” f4 a to viedlo do velkých ťažkostí, povedal by som, že do prehranej pozície. Vyústilo to do jasne vyhranej koncovky, ale aj taký skúsený hráč ako Noro to pokazil na naše šťastie a aj keď sa nevedel dlho zmieriť s remízou, nemal na výber 1/2…
Druhá šachovnica bola jednoznačne partia,na ktorú bolo radosť pozerať. Dá sa povedať, že Ryszo stvoril umelecké dielo.. Až neskutočne, ako všetko do seba zapadalo a hlavne,ako nachádzal Ryszo víťazné ťahy a nie tak hociaké… Určite odporúčam prehrať si túto partiu a klobúk dole pred dnešným výkonom Rysza.
Tretia šachovnica- Dnes sa mi za mňa pozícia nepáčila a zase súperovi sa nepáčila jeho pozícia, takže s remizou sme boli spokojní obaja. / Milan Bednár-Maroš Kovaľ…/
Štvrtá šachovnica- Peťo vyšiel z otvorenia dobre, mal priestorovú prevahu, dosť lepší čas a pri slabom súperovom čase zakombinoval a ziskal kvalitu a aj vyhranú pozíciu, kde sa ešte na záver súper pomýlil a Peťo vyhral. Chválim ho za pekný výkon.
Piata šachovnica -Tónová pozícia bola taká zvláštna- teda ako to skladal jeho súper, ale nevybočila viac menej z rovnováhy. V záverečnej pozícii asi súper stál lepšie a mohol sa pokúšať hrať ďalej, ale bol spokojný s remízou.
Šiesta šachovnica -Jano stál celý čas horšie, ale vyviazol z toho s remízou, čo bolo pre nás ok. Súper nevyužil pozíciu čo sa mu núkala, čiže Jano môže byť s remízou spokojný.
Siedma šachovnica -Dominika je asi úplne z formy, veľmi zlý výkon ,ťah za ťahom zhoršovala svoju pozíciu a pri tom strácala množstvo času. Záverečná hrúbka a mat už v zlej pozicii bolo len vyvrcholenim zlého výkonu. Verim, že sa nakopne a na budúce to bude lepšie.
Na ôsmej šachovnici salo by sa povedať, bolo to isté čo u Dominiky akurat uz v prehranej pozícii Rišo kládol ešte dlho odpor, ale nič to nemení, že obaja podali zlé výkony s bielymi figúrami. Malá rada pre nich, ktorej sa držím ja :,, Keď už mám zlú pozíciu, nech mam aspon lepší čas 🙂

/ Milan B./

http://www.chess-results.com/tnr237515.aspx?lan=4&art=3&rd=2&wi=821

Adresa