II.liga- alebo / Smola sa nám lepí na päty /

Dnes sa na domácej pôde stretli naši hráči s klubom Margecany OSK B. Priebeh zápasu okomentoval Jano :,,

Dnes to vyzeralo po prvej časovej kontrole,/ keď boli ukončené ešte iba 3 partie/na jasne vyhratý zápas. Nakoniec z toho bola iba remiza . Poďme pekne po poriadku. Prvý končí  Jano na šestke ako čierny. Zdalo sa, že má v pozícii už malé plus, ale keď prišla ponuka remízy, tak nezaváhal… 

Potom končím ja, v škótskej na súpera zle dotieram, ale ten sa dobre bráni. Po partii mám pocit, že danú pozíciu nehral zďaleka prvykrát.  Partia končí vo štvorvežovke remízou…

Teo na jedničke nás dostáva do vedenia. Súper sa vo  francúzkej hre nedostal vôbec k protihre.Končí prvá časová kontrola a Edo Paňko sa ma pýta, čo má robiť so svojou pozíciou. V tom čase stojí na jasnú výhru…. Vravim mu, že hrá za družstvo,nech dá remy a má pokoj,ale nemyslim to vážne,kto by dal taku pozíciu za remizu…

Hostia vyrovnali na sedmičke,tam už dlhšiu dobu Slavo ťahá beznádejnú pozíciu Neviem čo sa stalo,ja keď som videl pozíciu vyzerala úplne normálne a zrazu je figúra preč..

Edko si bude dnešnú partiu určite vyčítať. Získal pešiaka a vyzeralo to, že bez problémov vyhrá,potom sa však prepočítal pri prechode do pesiakovej koncovky(ešte aj tá asi bola vyhratá, len bolo potrebné sa hneď zbaviť súperovho predsunutého pešiaka  a s pešiakom viacej to bola remíza, Škoda,tu sme určite prišli zbytočne o polku boda.

Dominika mení repertuár(alebo rozširuje?)otvorení. Je jasné, že nie všetky varianty ešte pozná,dnes jej otvorenie vôbec nevyšlo,aj vo veľmi ťažkej pozícii však prikladne bojovala a partia končí v dámskej koncovke remizou.

3-3.

Rišo na 5.šachovnici získal kvalitu,postupne aj ďalších pešiakov. Súper aj by chcel podniknúť nejaký zúfalý protiútok,ale náš hráč hrá na veľkú istotu (určite sa tam dalo hrať aj oveľa agresívnejšie..)aj ten najmenší náznak protiútoku hneď súperoví marí a partiu vyhráva 4-3.

A zostala naša smolná partia, ktorá rozhodla o výsledku zápasu.., Edo hrá dnes maximálne sústredene a dobre,ziskava pešiaka, k tomu dvojicu strelcov, súper nemá ani náznak protihry…neviem čo sa tam stalo,zrazu sa biely jazdci rozkakali,obsadili centrum,hrozia vidličkami,z jasnej výhry je tu zrazu prehratá pozícia a konečny výyledok 4-4 je pre nás dosť  krutý….

výsledky : http://www.chess-results.com/tnr237526.aspx?lan=4&art=3&rd=5&wi=821

Adresa