4.liga 5.kolo-opäť bez prekvapení

Netradične vo štvrtok sa odohralo 5.kolo 4.ligy. Minulý piatok kvôli zlým poveternostným podmienkam, sa zápas preložil na 19.01.2017. Hralo sa doma, v priestoroch Seniorcentra. Naši hráči sa stretli s prešovským družstvom ŠKPŠ-Prešov. Ani po tomto zápase sme si však nepolepšili, v celkovom poradí si statočne udržujeme posledné miesto.

Prehra 4:1 však určite mrzí.Ale pekne po poriadku. Rozdodcom stretnutia bol Ivan, na zápase bol takisto Ľuboš a ja. Zostava hráčov bola následovná : 1.Kočiško,2. Evka 3.Alex 4.Karol 5.Erika.

Na prvej šachovnici hral Jožo. Aj napriek výhode otvorenia, pustil sa do nejakej nejasnej pozície, v ktorej pomerne márne hľadal výhodu. Celá hra bola rozpačitá a nejasná, bez adekvátnej pointy, čo sa odrazilo aj vo výsledku. KOČIŠKO-VAVREK 0:1

Na dvojke hrala Evka, ktorá štvrtky má asi naozaj voľné a rozhodla sa podporiť družstvo. Bohužial, súper ju v taktike nejako “zlomil” a po chybách našej hráčky sa partia skončila víťazstvom súpera. POLÁKOVA-VRABEĽ 0:1

Na trojke hral Alex. Už cestou do BJ sa sťažoval na nejakú únavu, že sa zle cíti. Samozrejme, zachovala som sa ako správna mati a synovi povedala, že má chodiť skôr spať…  Alex zahral klasické otvorenie a konečne začal pracovať s materiálom, čo sa pretavilo do výhernej pozície už v prvej polovici zápasu. Trocha nejasnosti bolo v 21.ťahu / Sf5..jazdec ? / ale po rozhovore s Ivanom si zdôvodnil svoj ťah / čo potvrdila neskôr analýza../ Alex partiu vyhral a ako jediný si pripísal víťazstvo. JENČOPAĽA-MIHALOV 1:0……….. Po príchode domov teplomer pod jeho pazuchou ukazoval 38,7 C…

Karol…Karol… nedá sa uprieť fakt, že Karol na sebe maká. Nedá sa mu uprieť chuť hrať a zmysel pre čistotu. V partii však urobil chybu, ktorá zmenila víťazstvo na prehru..Po obetovaní figúry / za kvalitu / kvalita nedošla… Keďže Karol si už bol vedomý svojej chyby, snažil sa pozíciu vylepšiť, ale nepomohlo to. ARPÁŠ-GRAJCIAR 0:1

Erika….Ako dobre začala, tak zle skončila. Dievčina sa natrápila, tvorila, pracovala..získala hernú prevahu, kvalitu. Potom však prišla chyba a bohužial krutá prehra. KOSTOVÁ-KOZMA 0:1

Adresa