3.liga—-víťazstvo ušlo o bod ! / plus report od Ivana a Ruda /

6.kolo tretej ligy, na hosťovskej pôde, neprinieslo pre našich hráčov / aj napriek pekným výsledkom / víťazstvo. Stretnutie s domácim družstvom Slavia PU Prešov Juniori prehrali tesným bodovým rozdielom 3,5:4,5.

1.šachovica WFM Sedláková- Brodzák 1:0

2:Kovaľ- Furman 1:0

3.Sabol-Pollák 1/2

4.Nandráži- Kočiško 0:1

5.Čisarík- Dzuriš  0:1

6.Liščinská J.- Jenčopaľa 0:1

7.Novotný-Arpáš 1:0

8.Slivka- Tokarčík P. 0:1

Alex : Po otvorení / francúzska / som stál mierne pasívne, ale súperka začala robiť strategické chyby, ktoré som využil k postaveniu dámy  a následne súperka partiu vzdala…

Patrik : v otvorení stál pomerne dobre, ale po vynútenej “chybe” prišiel o troch pešiakov, čím partia dostala inú polohu.

a veľmi pekne ďakujem Ivanovi za jeho report : ,,

Ako prvý skončil Patrik, keď (videl som iba záver, keď mal materiálne straty), na 1:1 vyrovnal Alex . Jožovi konečne vyšla partia, silná dvojica strelcov bola v spojení s dámou a vežami bola pre súpera zdrvujúca a viedli sme 2:1. Nedarilo sa  Slavovi a po jeho prehre bolo 2:2. Ja som dostal naše družstvo do vedenia 3:2, keď Paľo precenil svoj pešiakový tlak na môjho kráľa a po mojej dobrej obrane prišiel o dvoch pešiakov, a moja spojená voľná dvojica pešiakov rozhodla. Karol sa dlho držal, ale jeho súper sa sústredil na jeho odhaleného kráľa, získal materiálnu prevahu a bolo vyrovnané – 3:3.  / Postreh od Karola :,,Nevysporiadal som sa s otvorením D06.Mal som pocit že celkom dobre držím za čierneho pozíciu, ale nakoniec sa prejavila sila dobre postavených a vzájomne lepšie spolupracujúcich súperových figúr a Karol po takmer 4 hodinovom odolávaní v 49 ťahu musel svoj boj vzdať.Osobne si myslím, že ako družstvo sme podali celkom pekný a bojovný výkon.”/

Rudo mal šancu na víťazstvo, mohol získať pešiaka a urobiť so “voľnáska”, kombinoval ale inak a napokon mu neostali nič iné ako prijať remízu. Rozhodujúca bola “vežovka” Jána s pešiakom menej, ktorú sa mu nepodarilo udržať a Ivana zabezpečila domácim najtesnejšie víťazstvo. Škoda remízy Ruda, mohli sme s vedúcim družstvom uhrať remízu.

Partie Slava, Joža, Alexa a Patrika sa hrali sa mojím chrbtom a tak som stíhal občas pozrieť iba partiu Joža, kde sa čosi dialo. Jožo hral výborne, konečne! Ivan

Koment Ruda :,,

Proti vedúcemu družstvu 3. ligy sme nastúpili v slabšej zostave a tak všetci naši hráči hrali proti bodovo silnejším súperom. Napriek tomu po troch hodinách sme vyhrávali 3:2, keď príjemne prekvapili svojími víťazsvami Alex, Jožo a Ivan. Ostatní bojovali a súper sa obával o výsledok až do posledných minút. Najviac mrzí moja nevyužitá šanca, keď som prepásol zisk pešiaka a ako ukázala domáca analýza, tým aj ľahšiu cestu k výhre. Nakoniec som bol nútený iba remizovať. Napriek konečnej tesnej prehre si myslím, že všetci hráči podali zodpovedný a snaživý výkon.”

 

Rudo

Adresa