Traja Majstri Slovenska sú z BŠK-Bardejov

 

Majstrovstvá Slovenska priniesli tri zlaté pre BŠK-Bardejov.

 

V dňoch 22.-28.4.2017 sa v v Kongresovom centre Holiday Village Tatralandia konali Majstrovstvá Slovenska deti a mládeže v kategóriach U8 až U20, ktoré boli zároveň aj nominančným podujatím pre reprezentačné akcie SR, ako sú ME a MS.

MSR sa zúčastnilo 271 hráčov z celého Slovenska. Hralo sa 9 kôl,s tempom 90 minút na 40 ťahov, 30 minút na záver partie, s pridávaním 30 sekúnd na každý ťah od začiatku partie pre každého hráča.  Každý deň bolo 60 partií prenášaných online, takže priaznivci šachu si ich mohli naživo pozerať priamo na stránke MSR. Organizátorom podujatia bola Liptovská šachová škola, ktorá realizáciu a priebeh tohto masového podujatia zvládla výborne.Pre hráčov a návštevníkov boli sprístupnené aj priestory Aquaparku Tatralandia, kde mohli po ťažkom dno zrelaxovať. Za zmienku určite stojí aj živý šach, či bleskový turnaj v rámci majstrovstiev, rovnako ako aj prednášky pre rodičov či trénerov.

Najviac sa však predsa len skloňovalo slovo šach. Začínalo sa vždy ráno o 9.00 hodine a nebolo výnimkou, že partie sa hrali aj do 14.45. Hodiny prípravy, tréningu, sebadisciplíny  sa hráči snažili zúročiť každý deň a pripísať si cenný bod, ktorý znamenal víťazstvo. Najviac sme držali prsty našim hráčom a deň za dňom sme začínali veriť aj v nejakú medailu. A podarilo sa!

V tvrdej konkurencii  si  zverenci a hráči BŠK-Bardejov odniesli rovno tri zlaté medaily, tituly majstra Slovenska a vybojovali si zároveň aj postup na ME, či MS. Tu sú ich mená :

1.miesto a titul Majster Slovenska v kategórii CH08.- Ján Tokarčík

1.miesto a titul Majster Slovenska v kategórii CH20 – Teodor Holtman /majster SR z roku 2016/

1.miesto v kategórii D16 a titul Majsterka Slovenska- Dominika Ferková

Víťazom blahoželáme a želáme im ďalšie výborné výsledky na európskych či svetových podujatiach. Zároveň sa chceme poďakovať za úspešnú reprezentáciu klubu, nie iba medailistom, ale aj ostatným hráčom, ktorí síce na medailu nedočiahli, ale svojim výkonom urobili svojmu klubu určite dobré meno .

Klub BŠK reprezentovali : P.Tokarčík- kat.CH12 /26.miesto, počet hráčov 39/

                                             .M.Furman-kat.CH12 / 28.miesto , počet hráčov 39/

                                              A.Jenčopaľa- kat-CH14 / 16.miesto, počet hráčov 42/

                                              D.Tokarčíková-kat.D14 / 10.miesto ,počet hráčov 17/

Tri zlaté a tri tituly sú istým zadosťučinením a odmenou nie iba pre hráčov, ale určite aj pre rodičov,trénerov a klub. Všetci sa totiž snažíme skĺbiť svoje schopnosti a kompetencie tak, aby sme vytvorili optimálne podmienky pre ďalší výkonnostný rozvoj našich hráčov. Tohtoročné MSR to potvrdili.

Autor :j.j

 

Adresa