17th IPCA WORLD INDIVIDUAL CHESS CHAMPIONSHIP 2017, Ružomberok/Slovakia

link na online :     www.chessfest.sachrbk.sk/info/ipca-2017     / každý deň o 15.30/

Erika si dnes určite výborne zahrá. Má jednoducho štastie. Už v prvom kole si sadne proti 18.nasadenému hráčovi  s ratingom 1951. Mladý hráč / r.2002 / pochádza z Ruska a Erika / rating 1198 / bude mať príležitosť využiť svoj talent a ponúknuť súperovi dobrú partiu. Držíme prsty…

1kolo :Kostová E.- Lipilin Ilia /1951/ 0-1

2.kolo :

Gutzelnig Frank-Michael 1694 0 1 – 0 0 Kostova Erika 1198

3.kolo :

Kostova Erika 1198 0 0 – 1 0 Konkolova Nikola 1539

Tak dúfam, že prvé tri kolá nás poučili,,,a v 4.kole už Erika zaboduje.
IPCA-prvé dojmy..

S Alexom sme ostávali v RK do nedele. Mali sme teda možnosť, asi ako jedny z mála, zažiť atmosféru a schádzanie účastníkov IPCA. Bežne si človek ani neuvedomí, čo pre týchto hráčov také podujatie znamená. Z 10kútov krajín prichádzali hráči zväčša s doprovodom. Diaľka, cestovanie, presuny, ktoré aj zdravému človeku robia problém, boli určite veľkou skúškou aj pre nich. Väčšina z nich totiž má tak ťažké postihnutie, že sa  ťažko  nato pozerá….šach je naozaj šanca pre nich realizovať sa a mať motiváciu bojovať za svoj život. V priestoroch recepcie bola prezentácia. Po prezentácii sa hráči odišli ubytovať na izby, ale neostali tam, tak ako to zvykneme robiť my. Naopak. Opätovne “zišli” k recepcii a v priestoroch prezentácie čakali na ďalších hráčov. Vítali sa medzi sebou, rozprávali, a bolo vidieť, že je medzi nimi istá spolupatričnosť, kolegialita, ale aj úcta.

Naša Erika je tam hviezda. My si to bežne neuvedomíme. Berieme ju ako súčasť nášho klubu, málokedy sa zastavíme nad tým, že ” je iná ” a možno nedoceňujeme jej kvality, nevšímame si veľmi jej výnimočnosť, berieme ju ako samozrejmosť .Tam, medzi “svojimi ” je Erika naozaj hviezdička. Je oblúbená, obskakovaná, preferovaná, nedá sa nevšimnúť, že patrí medzi ich “top.” hráčov. Erike to prospieva. Je živá, vysmiata, s tým jej veselým úsmevom.celý čas včera štebotala dolu na recepcii. Dnes, keď sme odchádzali, po márnom vyklopkávaní na dvere jej izby, sme ju našli pred vchodom hotela, ako sa vyváža na vozíčku, vytáča, robí kolečká a užíva si slnka. Mamka má z toho evidentne radosť, počasie im praje a naozaj, vládne tam pohoda.

Erika všetkých pozdravuje a sľubuje,že bude bojovať. Dohodli sme sa, že ak bude metál, tak sa tam na konci podujatia zastavím. myslím, že to urobím aj vtedy, keby medaila nebola. Určite si to zaslúži.

Adresa