Rapid Open Stropkov

Dňa 11.6.2017 sa v Stropkove konal ratingovaný rapid turnaj ,,Rapid Open Stropkov “. V prvom rade by som sa chcela v mene všetkých hráčov BŠK poďakovať Edovi za výborné organizačné podmienky turnaja a za navodenie príjemnej a priateľskej atmosféry. Promptnosť, rýchlosť, reflexia, to sú veci, s ktorými Edo vie rozumne hospodáriť a odzrkadlilo sa to najmä na hladkom chode turnaja, bez akýchkoľvek zádrheľov a prestávok. Káva, pitný režim, čajík, všetko bezplatne k dispozícii. Ešte raz vďaka Edo, turnaj sme si užili…

A teraz k priebehu turnaja….

Ráno sme kúsok blúdili.. / ja, Alex, Rudo, Beky, Jožo K…/.ale vraví, sa že šach spája ľudí…K hráčskej miestnosti nás v sprievode svojho auta “dovliekol ” domáci šachový nadšenec. Turnaj kapacitne nebol veľký, ale snáď o to vyrovnanejší.  Za bod sa trebalo riadne vypotiť… A to dokonca doslovne… Slnko pálilo do okien a s počtom kôl sa čoraz viac otvárali okná…Ale to neubralo na bojovnosti… No čo budem tajiť..Najväčšiu radosť mi urobil Alex… Nebyť “krutej ” prehry s Edkom / figúra viac na sekundách…a potom slzy / bol by snád vysmiaty celý deň. Ale prehra je poučná. Alex to zúžitkoval najmä v poslednom kole voči Jakubíkovi. S konečným súčtom 5,5b obsadil v konečnom poradí 6.miesto, získal 1.miesto v kategórii do 1600 a ratingovo si prilepšil o 146 bodov / RP 2029 … / Cenné a poučné boli určite partie s GM Maníkom a FM Zamborom. http://www.chess-results.com/tnr280250.aspx?lan=4&art=9&fed=SVK&wi=821&snr=21

Jožo : v 1.kole bola výhr nad našim najmladším hráčom Janíkom, a hneď v druhom kole Jožo prevetral svoje schopnosti priamo na prvom stole s GM Maníkom… Držal sa ako kliešť, v jednu chvíľu výslovne hrozilo, že bude remíza, ale potom Jožo, ako to on vie povedať, prišla zákruta na 45.km…. To však Joža z mier nevyviedlo. Zahryzol sa ešte viac a v konečnom súčte mal 5 bodov, čo stačilo na výborné 11.miesto a v kategórii do 1800 na 2.miesto…. Blahoželáme..http://www.chess-results.com/tnr280250.aspx?lan=4&art=9&fed=SVK&wi=821&snr=12

Beky : staral sa nám o výbornú náladu. Pán Bekaris si to výslovne užíval. V prvom kole nasadil latku vysoko, keď pomerne prekvapivo vyhral nad Edom…Potom sa bodíky zbierali ťažšie, ale konečný súčet 3body znamenal celkovo 23.miesto…

Rudo: Rudo dnes nemal svoj deň, ako povedal, nejako nemastno, neslano…. Vycibril síce svoju pozíciu v záverečných kolách, ale 3,5b. ho nijako neuspokojilo.http://www.chess-results.com/tnr280250.aspx?lan=4&art=9&fed=SVK&wi=821&snr=12

Dianka, Patrik, Tokarčík... všetkých troch určite treba pochváliť za bojovnosť, najmä Janíka, ktorý tuho pracoval a bojoval na každej jednej pozícii.