1.liga východ Margecany-BŠK 4:4

koment :V záchranárskom zápase sme mali od začiatku navrch Zápas začal kratšou remízou na 6 šachovnici. Kapitán Tono proti francúzkej neziskal bielymi prevahu a keď prišla ponuka remizy- neodmietol…

Potom sa zápas začal prikláňať na našu stranu. Začal to Milan na trojke,jeho súper si v poloslovanských štruktúrach vymyslel nekorektnú obeť kvality za iniciatívu ,ktorá sa nekonala. Po pár ťahoch prišiel protiútok nášho hráča,a aj celý bod.

Na  2,5 -0,5 som zvyšoval ja. S pozíciou bieleho nebolo od začiatku všetko s kostolným poriadkom. Kráľ uviazol v centre, a keď sa súper rozhodol spraviť veľkú rošádu, iba mi nahral na smeč…,Výrazne mi v útoku pomáhali oslabené súperove biele polia.a  aj skutocne rôznofarební strelci. Potom  domáci znížili na osmičke. Richard čelil Alechinovej obrane ,vybojoval sice pešiaka ako biely,ale súperové figúrky vyzerali aspoň  na prvý pohľad dosť aktivne. Keď som sa vrátil následne k partii ,bol už náš hráč bez kvality a stále veľmi poviazaný….Aj keď  sa domácim podarilo vyrovnat,zápas sa stále pre nas vyvijal veľmi sľubne.

Vyrovnanie prišlo na jedničke a bola to veľmi zaujímavá partia.Zhruba na úvodných 20 ťahov obaja súperi spotrebovali všetok svoj čas a nastala blicka,

V nej mal domáci hráč jednoznačne navrch,a po jeho ťahu Dg8 už  asi nešlo poziciu zachraniť….O nejaku minútku po tejto partii sme opäť vo vedení.   Posiela nás tam Dominika.Jej súper ako biely zahral proti Caro kanu dosť zle,už z otvorenia bolo vidno v jeho pozicii veľa pozičných dier,ktoré  naša hráčka využila k zisku materiálu a vyhratej koncovke. A potom sa opäť zďaleka nie po prvýkrát v tejto sezóne začali diať pre nás príšerne veci.  Peťo na dvojke súpera celú partiu v Anglickej dosť trápil,vybojoval pesiaka ale partia prešla do koncovky rôznofarebných strelcov  pri obidvoch pároch veží…,isté je,že náš hráč mohol súpera oveľa viac potrápiť ako v partii,pri analýze a inom postupe sa nám pozíciu čierneho nedarilo zachrániť….Partia skončila remízou….Posledná  končila Alenka,poziciu nedokazem posudit,raz by som ju radšej hral za našu hráčku,o pár ťahov opät radšej za súpera,a tak dookola… Nakoniec partia prešla do koncovky,kde mala naša hráčka dvoch pešiakov za kvalitu , ale jej figúrky boli velmi  pasívne, prikovane k ochrane slabého bodu…Súper si na druhom  kridle spravil voľného pešiaka a ten partiu aj osud zápasu rozhodol  na 4-4.Dnes sme mali získat 3 body. Pozicie Richarda,Peťa,Alenky aj druhého Richarda vyzerali velmi nádejne.

Adresa