2.liga -9.Kolo.. / koment J.V:/

Domáci nastúpili na zápas oproti sobote oslabeni o prvu a druhu sachovnicu,sice nam to narusilo pripravu,ale vcelku potesilo. Zápas sme mali celý čas pod kontrolou a zaslúžene sme zvťtazili.

Ako prvý skončil Edko na sedmičke. Súper bol na partiu pripravený,úvodné ťahy hral celkom rýchlo,jednoznačne išlo o domácu prípravu. Len potom v dosť uzavretej pozícii si vymyslel,ze odovzdá dve figúrky za vežu nášho hráča,a bol to poriadne deravý plán. Jasné, že v uzavretej pozícii boli figúrky silnejšie,nášmu hráčovi už nerobilo problém výhodu vyuziť..

.Nasledovala Milanova remiza na jedničke.Milan mal podarený víkend,v sobotu aj v nedeľu mal presne tých istých súperov,ako pred týždňom,dokonca aj farba figúr bola tá istá.Náš hráč  síce ziskal z otvorenia malú výhodu,ale potom prezrel obrannú možnost súpera, po ktorej nasledovalo opakovanie ťahov

.Na 2,5-0,5 som zvyšoval ja.Bielymi figúrkami hrám proti Caro-kanu-partiu vyslovene zakladám na zlom bielopoľnom strelcovi čierneho.  Súper v horšej pozícii dlho hľada plán ako vyrovnať hru, v čase, keď už bol ku vyrovnaniu celkom blízko začal doplácať na nedostatok času, prezrel moje taktické možnosti a matový útok proti jeho královi.

Nasledovala Alexova remiza na osmicke,ako cierny ziskal troska lepsiu hru,ale vzhladom na priaznivy vyvoj zapasu sa uspokojil s remizou. Domaci znizili na dvojke,Rado hra velmi napadite sachy,ako cierny v Anglickej hre aj za cenu materialu prudko zautocil na superovho krala,ale podobne ako moj super ,aj on na otvorenie a cast strednej hry stratil vela casu,ktory mu potom v zavere chybal.Jeho utok vyzeral velmi nadejne,mozno keby po superovej vymene namiesto dobratia figurky vezou to dobral pesiakom.Utoku potom odzvonilo a super uplatnil materialnu prevahu.Na 4-2 upravil Richard na stvorke.Ako cierny vo vymenom variante Slovanskej hry postupne zacal superku prehravat,biela akoby nevedela najst plan hry,nas hrac postupne zacal obsadzovat centralne polia lahkymi figurkami, ziskal jedneho,potom druheho,tretieho pesiaka-pozicia bielej sa rosypala.Mato toho v poslednom case vela nehra,ale dnesna partia mu pekne vysla.Super hra sicilsku obranu,Mato ako biely je v utoku ovela rychlejsi,cierny sa viacmenej ani ku ziadnej protihre nedostal,matovy utok nasho hraca bol ovela rychlejsi 5-2.Posledny konci Edo na sestke,tiez sa hra sicilska obrana,len tu nas hrac narozdiel od predchadzajucej partie ako cierny ziskava lepsiu hru,vytvara superovi slabiny,aj ked sa partia postupne zjednodusuje,nas hrac ma do koncovky vzdialeneho volneho pesiaka ,ktory mu garantuje vyhodu.Rozuzlenie partie uz nevidime,zapas sme bez väcsich problemov zvladli, a tak utekame rychlo domov na nedelnajsi obed.

Adresa