Majstrovstvá Európy žien 7.4. – 20.4.2018 , Starý Smokovec

prevzaté z chess.sk / Sekcia fórum , p.A.Kľučková/ :,,O necelé 4 mesiace sa začínajú v Starom Smokovci Majstrovstvá Európy žien 2018.
Evičku Repkovú môžeme právom pomenovať ako najvýznamnejšiu šachovú osobnosť súčasného slovenského šachu. Táto sympatická šachistka s titulom medzinárodnej majsterky a ženskej veľmajsterky bola roky našou líderkou ženského tímu, je mamou nášho v súčasnosti najmladšieho veľmajstra ( presne povedané Chrisovi chýbajú ku GM titulu ešte 2 Fide bodíky) , riaditeľkou Svetovej Olympiády mládeže v roku 2016 a riaditeĺkou Majstrovstiev Európy žien 2018. Proste šachová osobnosť.
Majstrovstvá Európy žien sa budú konať 7.4. – 20.4.2018 v Starom Smokovci a celkový cenový fond 65 000 eur ( z toho 11 000 eur pre víťaznú hráčku) zaručuje, že môžeme očakávať účasť celej Európskej ženskej špičky. 
Verím, že šancu zahrať si na tomto podujatí využijú hlavne naše nádejné slovenské mládežnícke hráčky, ktorých počet z roka na rok vďaka starostlivej práci v šachových kluboch výrazne stúpa. Takéto podujatie je pre Slovenský šach darom z neba .

Mapa