4.liga /6.kolo/

V zápase 6.kola sme privítali na domácej pôde družstvo PŠK DASON Prešov C. Hostia boli favoritom zápasu a svoju úlohu favorita zvládli bravúrne,a bohužial pre nás, aj jednoznačne.Prehra na 3. šachovnici, kde p.Bekiaris nerozohral partiu dobre,postrácal materiál, a vzdal sa, bola pomerne rýchla. Na dvojke sa p.Dzuriš dostal pod útok súpera,zbytočne oslabil  diagonálu b1h7, a napriek tomu, že pozícia nebola ešte úplne jednoznačná, vzdal svoju partiu. Stav 0-2. Rozhodnutie zápasu prišlo na 5. šachovnici. Rôznofarební strelci výrazne pomohli p.Arpášovi v útoku, ktorý však zaváhal. Partia sa dala zakončiť pomerne jednoducho– obeťou veže, ale náš domáci hráč sa k nej nevedel akosi odhodlať. Odhodlanie nakoniec  prišlo v najnevhodnejšom okamihu, keď súper svojim posledným ťahom hrozbu matu pokryl. Škoda tejto partie,zápas mohol byť este veľmi dramatický. Na štvorke bojoval Maximilián Furman.Hral vyrovnanú pozíciu oproti oveľa silnejšiemu protivníkovi,ktorý  v snahe vyhrať,obetoval nekorektne figúrku.Max stál na výhru, ale pozícia bola ešte pomerne komplikovaná. Správne načasovanie bolo na opäť na strane hosťa, ktorý ponúkol remízu a Max ponuku prijal.Stav : 0,5-3,5
Posledny dohrával, a česť domáceho družstva zachraňoval, p.Kočisko. Súper stratil veľa času premýšľaním,a aj ked pozícia bola pomerne vyrovnaná, rozhodujúcim faktorom bol čas na súperových hodinách. Ten svoju úlohu favorita nezvládol a v časovej tiesni prehliadol materiál a uzatvoril skóre na konečných 1,5-3,5.

http://chess-results.com/tnr186933.aspx?lan=4&art=3&rd=6&wi=821

pikoška zo zákulisia : …,,ale keby še neponáhľal na vlak,ta neznam či Kočiško vyhrá. Objektívne, keď som to vidzel naposledy, tak to bulo asi vyrovnané a zrazu konec. Neznam,či mu dal figúrku narokem zadarmo ,abo co…..

Po šiestom kole nám patrí posledné miesto v tabuľke :http://chess-results.com/tnr186933.aspx?lan=4&art=0&wi=821

 

/J.V /

Mapa