3.Liga

Dňa 31.1.2016 sme sa na domácej pôde stretli s družstvom REINTER HUMENNÉ B. Stav 7-1 hovorí o dominantnej prevahe nášho domáceho družstva, ktorá nás naozaj potešila. Aj napriek jednoznačnému výsledku sa hrali pomerne dlhé partie. Hneď v úvode stretnutia si bodík pripísala Dianka T., kedže jej súper nenastúpil. Následne ako  prvý úlohu favorita potvrdil J.Kočiško, ktorý s prehľadom zvíťazil. Za ním sa postupne pridávali ostatní hráči. Remízoval Brodzák a Alex.

V partii Tomáš Harvan – Slavomír Furman, na 4. šachovnici ,biely zvolil ako svoju odpoveď na Francúzsku obranu výmenny variant, no nechal sa trochu uniesť predčasnou aktivitou a stratil hneď v otvorení pešiaka. Čierny forsíroval následne prechod do koncovky s pešiakom naviac avšak nezahral pri tom presne a biely mal možnosť nielen získať materiál naspäť, ale dokonca nakloniť misky váh na svoju stranu, a prinútiť čierneho bojovať o život v pravdepodobne prehranej koncovke s rôznym materiálom. Túto možnosť však nevyužil a v následnej zjednodušenej pozícii už čierny nemal problém s realizáciou svojej prevahy.
Na piatej šachovnici v partii Pollák – Bučko  sa hrála španielska hra. Čierny zahral v treťom ťahu netradične Sd6, čím si zablokoval vývin v centre, čo domáci hráč využil na rýchly útok na kraľovskom krídle.  V 16. ťahu bol súper pod hrozbou matu prinútený obetovať vežu za strelca a potom sa už len bránil do 27.ťahu, kedy sa pred jednoťahovým matom vzdal.

Predseda klubu, Ing. Cuper družstvo jednoznačne podržal a k celkovému víťazstvu prispel tiež svojou výhrou.

výsledky :http://chess-results.com/tnr186943.aspx?lan=4&art=3&rd=7&wi=821

fotogaléria : https://photos.google.com/share/AF1QipO3tjftBREzNuQatIeOcyGp_ibErXr34D3gXuZX2HClBLSf8Q4P0lKtq2tztqO87w?key=a0UtN1FJSDl4dTREaHdTdzZpRjJJbDJYYXk1VjZR

 

Mapa