Víkend v znamení šachu

Po kľudnejších víkendoch, kedy sa systematicky hrali ligové zápasy, víkend je doslovne nabitý šachovými udalosťami.Už túto sobotu a nedeľu sa môžeme tešiť na ďalšie pokračovanie najvyššej šachovej súťaže.

žrebovanie Extraligy

V Extralige ide o posledné dvojkolo pred finálovým trojkolom. Dokáže si Dunajská Streda udržať svoje výhodné postavenie s 3-bodovým náskokom? Alebo sa nájde súper, ktorý ju podobne ako v minulom dvojkole dokáže pribrzdiť? Bude sa Slovan a Stará Ľubovňa naďalej doťahovať na prvé miesto v tabuľke? Odpovede na tieto otázky sa dozvieme už tento víkend.Celý priebeh Extraligy môžme sledovať online online,výsledky

 

TJ Slavia UPJS Kosice-SK Modra 6:2 –zápas bez väčších prekvapení, remízy na prvých dvoch šachovniciach,košičania potvrdili svoju elovú prevahu a výkonnosť.

SK Prakovce-Slovan Commander 4½:3½ jeden z vyrovnanejších a taktických súbojov, v ktorom Prakovce zvíťazili pomern tesným rozdielom. V zápase dominovali remízy v počte 5ks, / Druska-Ftáčnik,Leniart-Stohl, Maník-Pacher,Zambor-Franzen,Kravec-Ruckschloss./ Za domácich zabojoval najmä Jacko a Jarmula, ktorý si pripísali výhru nad súpermi a potvrdil tým výhru svojho klubu. Miki zhodnotil svoj zápas následovne :..,, celý čas som stál lepšie, ale nedokázal som to zúročiť, Problémovým sa stal 25 ťah, kde vyhrávala veža na C3, pričom som zahral strelcom f6 a nasledovala pozícia, ktorá sa nedala vyhrať, prípadne sa dala vyhrať iba veľmi ťažko. Súper ponúkol remízu. Snád zabodujem naplno zajtra…”

 SKS Dubnica nad Vahom-SK Dunajska Streda 2:6- Dunajská Streda bodovo prevalcovala svojich súperov,za ktorých zabojoval iba na 1.šachovnici IM Vojta Plát výhrou nad  IM Peténym.

 Liptovska sachova skola-SK Strelec Devinska Nova Ves 3½:4½ opäť vyrovnaný zápas s tesným víťazstvom DNV.Tri remízy, výhra Schwarza nad GM Plachetkom boli azda v tomto zápase zlomovými.

SK Caissa Cadca-SKM Ferimex Stara Lubovna ½ :6½aj napriek ešte nekompletným výsledkom vidno, že SKM Ferimex prevalcoval súpera a nedal mu žiadnu šancu.Naplno zabodoval Repka, Repková,bratia Jurčikovci aNayhebaver. Prekvapila možno remíza GM Michalíka s FM Matyasom. V čase aktualizácie ešte neboli známe výsledky 1.šachovnice /Hráček- Straka a 3.šachovnice /Berezjuk-Petrík/-po dohrávke na oboch šachovniciach remízy.

TJ INBEST Dunajov-REINTER Humenne 3½:4½ alebo súboj hviezd. Obsadenie zaručovalo určite kvalitný a vyrovnaný zápas, o čom svedčí aj výsledné skóre. Tri remízy, z toho určite prekvapivá remíza FM Kraka s Filipom Haringom,ktorý podal výborný výkon, rovnako ako jeho brat Viktor v zápase so Škreňom. Za Dunajov zabodoval GM Miton, ktorý vyhral nad GM Markošom a jeho klubový kolega GM Bulski nad GM Mrvom. o víťazstve Humenného rozhodli výborné výkony GM Babulu a IM Pintera, ktorý vyhral nad talentovaným Jergušom Pecháčom.

EXTRALIGA 8.KOLO výsledkytabuľka poradia

3.kolo  Žiacka Liga Sabinov :GPX: za BŠK Janík Tokarčík-výsledky GPX /J.Tokarčík 6.miesto /Šarišská liga mládeže 3.kolo : V sobotu 27.2.2016 sa uskutočnilo 3.kolo Šarišskej ligy mládeže. Držíme prsty najmä našim zástupcom. Teo, Dianka, Patrik, Edko Paňko spolu s otcom určite zabojujú a uhrajú pekné výsledky.výsledky Teo potvrdil svoje kvality a pripísal si na svoje konto plný počet bodov .Blahoželáme!!!

Fotogaléria /ďakujeme Edovi /

Nižný Klátov open v rapid šachu-Košičanom / 1.Šk Košice / a obci Nižný Klátov sa podaril husársky kúsok. Na nie veľmi známy a propagovaný turnaj sa prihlásilo 54 hráčov, s priemerným ratingom turnaja 1479. Celkom zaujímavo vyznieva fakt, že účasť na tomto turnaji zaznamenali aj výborní hráči zo stredného a západného Slovenska / Nestorenko, Turčan, Bakalár,/ ale najmä vysoký počet hráčov z Košíc o okolia. Ak zoberieme do úvahy fakt, že cenový fond nebol nejako zaujímavý /prví traja v kategórii CH, D /, ostáva nám naozaj iba závidieť bohatú účasť za účelom hry.

propozície,štartová listina

Liga mládeže Spiša, 4.kolo Bijacovce : 27.2- výsledky,GPX / 98 detských účastníkov GPX /

Liga mládeže Spiša,3.kolo, Smižany: výsledky blahoželáme Edkovi / Edko,5,miesto-5b./,Patrikovi / Patrik 15.miesto- 3.b  a Dianke /Dianka  v kategórii dievčat 1.miesto 3b/V  GPX Janíkovi Tokarčíkovi za pekné 4.body a 29.miesto Janík z 77 štartujúcich .Blahoželáme !

 

 

Mapa