1.liga 11.kolo

BŠK Bardejov-Žilina TJ Mladosť B  6:2

20.3.2016- ráno konštatujeme s Ivanom, že taký nárez, aký sme dostali včera, sme snáď nezískali ani v Extralige, ktorú sme niekedy hrali. To boli časy…Pozeráme na hodiny a čakáme prvých hráčov. Prichádza Milan Bednár, pozitívne naladený, svieži, odpočinutý.Dúfame, že takto nejako naladení budeme aj odchádzať. O chvíľu prichádza kompletná béčková zostava žilinčanov, ktorí sa nám včera prehrou vyrovnali. V zápase so Sabinovom získali iba bod, keď ich súper prevalcoval výsledkom 7:1. Pomaly sa začínajú schádzať aj naši hráči, Ivan otvára prvoligové stretnutie. Je pokoj, vyzerá to, že dnes bude “pohodička “, predpokladáme skorší koniec. Okolo 12tej sa však ešte hrá na 6šachovniciach, ale pomaly sa to začína lámať. Za stavu 5:1 odchádzam , je už jasné, že dnes družstvo zaboduje.

Priebeh stretnutia zmapoval Jano :

Žilinské B družstvo má inú kvalitu ako ich A-čko a výsledok sa aj vďaka našej zmenenej  a posilnenej zostave dostavil.
Rýchlou remizou končí Peťo Kaľata. Peťo je povestný svojou rýchlou hrou,dnes z toho bola však “iba ” remíza.Peťovi sa síce podarilo súperovi vytvoriť izolovaného pešiaka,ale ten s jeho obranou nemal žiadny problém a skôr to bol on,kto mal v pozícii maličké plus.Vedenie sme sa ujali na trojke. Náš  najlepší hráč Milan Bednár každým ťahom súpera dostával pod čoraz väčší tlak,získal postupne kvalitu,potom figúrku-od nášho hráča krásny výkon. Súper si dnes ani neškrtol.

Pridáva sa Teo,ten čiernymi figúrkami získava v kráľovskej indickej lepšiu hru,biele figúrky sa krčia na prvých radoch,ale pozícia bieleho je ešte dosť pevná. Náš hráč sa rozhoduje pre spornú obeť figúrky, našťastie súpr nevidí vyvrátnie, dostáva sa do väzieb a partiu vzdáva v prehratej koncovke. V týchto chvíľach sa hostia doslova rosypali,viťazí aj Peťo Lihosith,ktorý súpera pomaličky prehral,až  jeho voľného pešiaka nešlo zastaviť.

Končí aj Dominika. Súper ju dnes poriadne potrápil. Našu hráčku pekne prehral,získal pozičnú prevahu,aby jedným ťahom všetko  svoje úsilie zmaril, keď prehliadol pomerne jednoduchu taktiku. Stav 4,5-0,5. Zápas je rozhodnutý a ostatné partie končia remizami. Tóno stal trocha horšie,ja ani sám neviem ako. Raz sa mi to páčilo,potom nie,potom opät ano,potom opät nie..

Peťo Staríček nakoniec vybojoval pešiaka,ale toho vo vežovke asi nešlo uplatniť.Hostia sa vydávajú na cestu,my na obed  Výsledok zápasu je 6-2.V konečnej tabuľke by sme mali skončiť na peknom 7 mieste.Osobne to považujem za úspech,ale k tomu by sa mal vyjadriť kapitán družstva.

/ autor : J.V./

BLAHOŽELÁME CELÉMU DRUŽSTVU K PEKNÉMU VÝSLEDKU A ĎAKUJEME !

V dnešnom ostro sledovanom a očakávanom súboji medzi Sabinovom a Žilinou A ,si víťazstvo  a celkové prvenstvo v ligovej súťaži ,odnieslo družstvo Sabinova, ktoré vyhralo pomerne tesným výsledkom 4½:3½.sabinov-žilina:tabuľka_poradia

tabuľka poradia :poradie   11.kolo

bardejov-zilina

Mapa