Finále Extraligy

Po víkendových bojoch šachová Eco- C Extraliga pozná svojho víťaza. Prvenstvo sa podarilo obhájiť domácemu družstvu  SKM Ferimax Stará Ľubovňa,ktoré v poslednom kole prevalcovalo svojho súpera  päťbodovým rozdielom.

Druhé miesto patrí Dunajskej Strede a bronzový stupienok patrí favorizovanému družstvu Slovan Comannder.

Dve GM normy

V tejto súťaži získali dvaja hráči veľmajstrovské normy v Extralige. Prvú získal IM Sergej Berezjuk (2410), hráč vypadávajúcej Čadce, druhú IM Volodymyr Vetoshko (2407).

Vypadávajúce tímy

Najvyššiu súťaž opúšťa Čadca a Modra. Budúci ročník ich nahradí Sabinov a Osuské. Modra napriek tomu, že v poslednom kole porazila Čadcu, ich nádeje na záchranu zmarili hráči Prakoviec, ktorí porazili Dubnicu a zachránili sa tak v súťaži.

viac tu  : spravodaj

Všetkým zúčastneným družstvám blahoželáme k úspechom a prajeme veľa hodnotných šachových úspechov.

videoprenosy :finále