Majstrovstvá Prešovského kraja v šachu jednotlivcov pre ZŠ a SŠ

V stredu 7.12.2022 sa v priestoroch Seniorcentra na Toplianskej ulici v Bardejove uskutočnili Majstrovstvá Prešovského kraja v rapid šachu jednotlivcov základných a stredných škôl. Najlepší šachisti z desiatich okresov si zmerali sily o postup na celoslovenské kolo. Zastúpené boli okresy Bardejov, Humenné, Vranov nad Topľou, Snina, Prešov, Poprad, Stará Ľubovňa, Kežmarok, Levoča a Sabinov. Bojovalo sa v štyroch kategóriách žiakov, žiačok, študentov a študentiek. Dokopy sa turnajov zúčastnilo 90 hráčov. Hralo sa 7 kôl s tempom 15 minút + 3 sekundy na ťah.

Hlavným rozhodcom podujatia bol Mgr. Ivan Dzuriš a programátorkou Tatiana Tokarčíková. Poďakovanie patrí členom bardejovského šachového klubu BŠK Bardejov za prípravu podujatia a za poskytnutie priestorov Seniorcentru Bardejov.

Miestenky na celoslovenské finlové kolo vrátane trofejí, medailí a diplomov si vybojovali: